Kreatywne pomysły na wykorzystanie poliwęglanu w ogrodzie

Materiał, jakim jest poliwęglan, ma wiele zalet, przez co łatwo znaleźć dla niego zastosowanie w ogrodzie. Odporność na wilgoć powala montować i tworzyć konstrukcje lekkie i wytrzymałe.

Zastosowanie poliwęglanu w małej architekturze ogrodowe

Stosując szkielet metalowy, można stworzyć szklarnię na potrzeby upraw roślin w ogrodzie. Poliwęglan lity będzie przepuszczał światło słoneczne i zapewni wysoki poziom izolacji termicznej. Można z takich płyt tworzyć ściany oraz zadaszenie szklarni. Z powodu niskiej wagi można zastosować lekki szkielet.

Takie samo rozwiązanie można zastosować w altanach, które miały otwarte tylko część ścian. Płyty z poliwęglanu można szybko zamontować i poprawić komfort użytkowania takich pomieszczeń. Przez stosowanie płyt kolorowych można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne.

Funkcje ochronne materiałów z poliwęglanu


Płyty z poliwęglanu są odporne na wodę, przez co mogą służyć do zabezpieczenia różnych miejsc w ogrodzie. Można wykonać z nich przesłony na piaskownice chroniące przed zanieczyszczeniem piasku.

Na szkieletach drewnianych można szybko zbudować zadaszenie nad patio. Stosowanie płyt z poliwęglanu pozwala na dostęp światła słonecznego. Konstrukcja jest odporna na śnieg zmianę warunków atmosferycznych.

Tworzenie aranżacji przestrzeni w ogrodzie

Lekkie ścianki z poliwęglanu umożliwiają szybkie tworzenie charakteru ogrodu. Można wydzielać określone przestrzenie tak, aby zapewnić prywatność w ogrodzie lub zasłonić miejsca, gdzie składowane są narzędzia i akcesoria ogrodnicze.

Stosując poliwęglan, można również szybko stworzyć ogrodzenia, łącząc poliwęglan z innymi materiałami. Ten materiał szybko komponuje się z roślinnością i nie zaburza układu przestrzennego ogrodu i jego otoczenia. Płyt można używać również do modernizacji istniejącego już ogrodzenia.

Inne zastosowania płyt z poliwęglanu

Płyty z poliwęglanu zastępują szkło w ogrodzie. Dzięki temu może być stosowana do uzupełniania pustych przestrzeni w ścianach i altanach w ogrodzie i jego otoczeniu. Stosując ramy aluminiowe, można dowolnie kształtować kształt takiego okna wykonanego z poliwęglanu.

Tak samo, jak miało to miejsce przy szklarniach, poliwęglan może być użyty do budowy wiat i schowków na narzędzia. W tym wypadku dobrze jest zastosować poliwęglan barwiony lub w kolorze mlecznym, aby nie było widać, co znajduje się wewnątrz wiaty. Nadal zostanie zapewniony dostęp światłą słonecznego.

Poliwęglan to również jeden e sposobów zabezpieczenia blatów stołów używanych w ogrodzie. Drewniane powierzchnie są narażone na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Płyta ułożona na takie meble będzie wyrównywała powierzchnię stołu, a jednocześnie ułatwi utrzymanie stołu w czystości. W przypadku dużych stołów można ją przymocować za pomocą wkrętów, aby uniknąć jej przesuwania się.